22 czerwca 2020r. o godz. 15.39  dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej otrzymał zgłoszenie o  zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Tempoczów-Kolonia. SKKP na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy z JRG Kazimierza Wielka oraz zastęp
z OSP Skalbmierz z KSRG. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w trakcie rozpoznania stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Samochody znajdowały się w pozycji na kołach, poza jezdnią.  Fiatem Doblo,  podróżowała kobieta z dwójką dzieci (chłopiec lat 14 i dziewczynka 2 lata). Fiatem Ducato podróżowały trzy osoby (dwie dorosłe i dziecko lat 10).  Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego (ZRM) udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Po dojeździe ZRM i przebadaniu wszystkich uczestników zdarzenia przez lekarza piątka z nich nie odniosła żadnych obrażeń i pozostała na miejscu, natomiast kobieta z Fiata Doblo  w związku z obrażeniami została zabrana do szpitalnego oddziału ratunkowego w Miechowie celem dalszej hospitalizacji. Ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo. Dzieciom uczestniczącym w zdarzeniu przekazano dwie maskotki (miś ratownik).

Opracowanie: st. kpt. Marcin Bożek

Zdjęcia: mł. kpt. Piotr Boksa

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 13

Odwiedzin od 05.02.2019 32601

Kubik-Rubik Joomla! Extensions