W dniu 4 czerwca br. około godz. 12.30 w miejscowości Klimontów w powiecie proszowickim doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego. Jedną z osób, która ruszyła poszkodowanemu (kierowca samochodu osobowego) był Pan Marcin Michalec, radny Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej. Zabezpieczył miejsce na drodze, poprosił inną osobę postronną o wezwanie pomocy, a w tym czasie z innym mężczyzną ewakuował poszkodowanego na zewnątrz pojazdu. Następnie Radny udzielił niezbędnej pomocy medycznej poszkodowanemu, po czym odłączył dopływ energii elektrycznej w pojeździe. 

Pan Marcin Michalec, strażak-ochotnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalechowicach, gmina Kazimierza Wielka wykonał wszystkie czynności zgodnie z wiedzą i umiejętnościami jakie uzyskał po odbyciu szkolenia podstawowego strażaków ratowników jednostek OSP oraz kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

Gratulujemy Panu Marcinowi obywatelskiej postawy czując przy tym satysfakcję, że prowadzone przez funkcjonariuszy PSP szkolenia pożarnicze dla druhów przynoszą dobre skutki w postaci profesjonalnej pomocy udzielonej potrzebującym zarówno przez ratowników będących członkami zastępów pożarniczych, jak również w życiu codziennym przez osoby występujące w roli świadków zdarzeń.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Żarek, KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka (zdjęcia ze szkolenia, w którym udział brał druh Marcin Michalec).

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 32603

Kubik-Rubik Joomla! Extensions