27 października 2019 roku około godziny 04:50  stanowisko kierowania komendanta powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o pożarze suszarni kukurydzy w miejscowości Uściszowice na gminie Bejsce. Na miejsce pożaru dyżurny zadysponował dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz zastęp z jednostki OSP Bejsce z KSRG.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym KDR ustalił, że wewnątrz suszarni (konstrukcja metalowa) w jednej z komór na wysokości około 5 metrów doszło do pożaru kukurydzy, która poddana była procesowi suszenia. W momencie przybycia wewnątrz suszarni znajdowało się około 2 tony kukurydzy. Pracownicy obsługi będący na miejscu nie doznali żadnych obrażeń a powstały pożar nie stwarzał zagrożenia dla sąsiednich obiektów.
  Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu przez właz jednego prądu wody przez strażaków zabezpieczonych w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz dodatkowo jednego prądu proszku gaśniczego z 7 gaśnic proszkowych. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych kamerą termowizyjną na bieżąco monitorowano temperaturę wewnątrz suszarni. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do opróżnienia zbiornika z całej jego zawartości na zewnątrz w celu dokładnego przelania. Po zakończeniu działań gaśniczych obiekt jeszcze raz dokładnie sprawdzono i po wykluczeniu zagrożenia działania zakończono.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka
Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 14

Odwiedzin od 05.02.2019 32602

Kubik-Rubik Joomla! Extensions