26 września 2019 roku o godzinie 10.00 odbyły się próbne ewakuacje w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Edwarda Haruzy w Dobiesławicach,  oraz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi „Szkoła Twórcza” w Cudzynowicach. W SSP w Dobiesławicach ewakuacja odbyła się w ramach ćwiczeń taktyczno bojowych na obiekcie, które przeprowadzone zostały pod nadzorem przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, których tematyką było sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji z zagrożonego budynku oraz prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych na tego typu obiektach. Ćwiczenia odbyły się przy udziale strażaków z JRG Kazimierza Wielka oraz miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po sprawnie przeprowadzonych ewakuacjach zapoznano uczniów i pracowników szkół z procedurami dotyczącymi zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia.  Spotkania były wspaniałymi okazjami do przypomnienia w ramach akcji: "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…” oraz „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”, zasad informowania służb ratowniczych o zagrożeniach (m.in. znajomość telefonów alarmowych), a także zagrożeń występujących w nadchodzącym sezonie grzewczym. Odbyły się również pokazy sprzętu ratowniczego jaki znajduje się na samochodach pożarniczych.

Przybyli na miejsca ewakuacji: Komendant Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej kpt. Marcin Oziębło, oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. Marcin Żarek przeprowadzili pogadanki z uczniami oraz wręczyli gadżety dzieciom w postaci smycz na klucze, długopisów i opasek odblaskowych.

 

Opracowanie: kpt. Marcin Oziębło – KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: mł. bryg. Piotr Łudzik, sekc. Łukasz Sztuk – JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 43

Odwiedzin od 05.02.2019 20532

Kubik-Rubik Joomla! Extensions