14 września 2019 roku około godziny 18:20 stanowisko kierowania komendanta powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Drożejowice na gminie Skalbmierz. Dyżurny SK KP do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz zastępy z pobliskich jednostek ochotniczych straży pożarnych OSP Skalbmierz, OSP Sielec Kolonia z KSRG oraz OSP Drożejowice, OSP Topola, OSP Bieglów spoza KSRG.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym (KDR) w trakcie rozpoznania ustalił, że pożar ma miejsce poza terenem zabudowanym na polu ornym i objęte są nim bale zrolowanej słomy ułożone w stóg o wymiarach 8mx3mx3m.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na źródło ognia oraz zapewnieniu zaopatrzenia wodnego do pojazdów prowadzących działania gaśnicze. Wodę do celów gaśniczych dostarczano poprzez system dowożenia z sieci hydrantowej znajdującej się około 400 metrów od pożaru.

Po zlokalizowaniu pożaru w celu usprawnienia prac związanych z jego ugaszaniem wykorzystano do pomocy dwa ciągniki z ładowaczem typ TUR udostępnione przez właściciela. Po zakończeniu działań gaśniczych całe pożarzysko sprawdzono dokładnie przy użyciu kamery termowizyjnej (nie stwierdzając dalszego zagrożenia).

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 43

Odwiedzin od 05.02.2019 20532

Kubik-Rubik Joomla! Extensions