30 sierpnia 2019 roku (piątek) był dla strażaków powiatu kazimierskiego dniem który okazał się bardzo pracowitą służbą. Strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu kazimierskiego interweniowali w sumie sześć razy. Pierwsze zdarzenie do, którego około godziny 16:20 zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej miało miejsce w miejscowości Łękawa i dotyczyło wypadku z udziałem samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala w Proszowicach.

Kolejne trzy zdarzenia do których dyżurny SK KP w Kazimierzy Wielkiej dysponował zastępy JOP z terenu powiatu kazimierskiego miały miejsce pomiędzy godziną 18:00 a godzina 20:00 i dotyczyły: pierwsze usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych na obiekcie marketu „PALEO” w Kazimierzy Wielkiej na ul. Kolejowej, drugie pożaru rozdzielni prądu (baterii kondensatorów) na terenie placówki zakładu energetycznego w Kazimierzy Wielkiej na ul. Koszyckiej oraz trzecie pożaru ścierniska w miejscowości Plechów.

Do dwóch najdłużej trwających czasowo zdarzeń doszło w godzinach wieczornych i nocnych. Zdarzenia te dotyczyły pożarów suszarni z tytoniem. Pierwsze miało miejsce około godziny 20:20 w miejscowości Wojsławice, kolejne około godziny 04:30 w miejscowości Góry Sieradzkie. W obu przypadkach po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęty był tytoń znajdujący się wewnątrz suszarni oraz drewniane konstrukcję więźby dachowej. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru prądami wody, usunięciu nadpalonych pozostałości tytoniu i drewnianych konstrukcji, następnie oddymieniu i skontrolowaniu budynków suszarni przyrządami pomiarowymi (kamerą termowizyjną, detektorem wielogazowym).

 

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: asp. Sławomir Gorczyca – JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 56

Odwiedzin od 05.02.2019 20545

Kubik-Rubik Joomla! Extensions