21 lipca 2019 roku strażacy z jednostki ratowniczo - gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu kazimierskiego, 19 krotnie dysponowani byli do usuwania skutków burz i gwałtownych opadów deszczu jakie przeszły w godzinach popołudniowych nad naszym regionem. Skutki intensywnych opadów deszczu spowodowały podtopienia posesji, wezbrania miejscowych cieków wodnych oraz przydrożnych rowów melioracyjnych i dotknęły najbardziej miejscowości położone na gminach Kazimierza Wielka, Czarnocin oraz Skalbmierz.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej związane były głównie z wypompowywaniem wody z zalanych budynków mieszkalnych i gospodarczych, zabezpieczeniem zerwanej linii energetycznej oraz w dwóch przypadkach z ewakuacją osób i mienia z podtopionych budynków mieszkalnych. Ewakuacja przeprowadzona przez ratowników JOP dotyczyła zdarzeń w miejscowości Kazimierza Wielka na ul. Kościuszki oraz w miejscowości Kamieńczyce na gminie Kazimierza Wielka.

Podczas burzy i gwałtownych opadów oraz w czasie prowadzonych działań ratowniczych nikt z mieszkańców nie został poszkodowany.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: st. kpt. Marcin Żarek – KP PSP Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 43

Odwiedzin od 05.02.2019 20532

Kubik-Rubik Joomla! Extensions