16 maja około godziny 11:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Stradów, gmina Czarnocin. Dyżurny SKKP na miejsce zdarzenia zadysponował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kazimierzy Wielkiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono,  że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń parterowego budynku mieszkalnego. W momencie przybycia JOP pożar był ugaszony (zgasł samoistnie).

Działania strażaków, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, polegały na przeszukaniu obiektu      w celu odnalezienia ewentualnych osób poszkodowanych i wykluczenia ukrytych źródeł ognia. W trakcie przeszukania ratownicy odnaleźli nieprzytomną osobę. Mężczyzna został ewakuowany ze strefy zagrożenia i przekazany obecnemu na miejscu pożaru Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon.

Dalsze działania JOP polegały na wyniesieniu i przelaniu nadpalonego wyposażenia budynku    i przewietrzeniu pomieszczeń. Podjęte działania pozwoliły na likwidację zagrożenia. Kolejne pomiary detektorami wielogazowymi nie wykazały obecności stężenia szkodliwych gazów, zawartość tlenu w normie. Miejsce zdarzenia przekazano Policji, która pod nadzorem Prokuratora prowadzi czynności dochodzeniowe w tej sprawie.

Opracowanie: mł. bryg. Piotr Łudzik

Zdjęcia: kpt. Marcin Oziębło

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 32603

Kubik-Rubik Joomla! Extensions