08 maja 2019 roku około godziny 16:30 stanowisko kierowania komendanta powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Sielec Kolonia na gminie Skalbmierz. Dyżurny SKKP na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz miejscową jednostkę OSP Sielec Kolonia z KSRG.

Po przybyciu kierujący działaniem ratowniczym w trakcie rozpoznania ustalił, że samochód osobowy marki BMW, w wyniku uderzenia w przydrożne drzewo ponownie przemieścił się na drogę i znajdował się w pozycji na lewym boku blokując oba pasy ruchu. Pojazdem podróżowała jedna osoba (mężczyzna), który w chwili przybycia zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej znajdował się poza samochodem.

Działania JOP po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe, zakręceniu zaworu butli LPG oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej na paliwo które wyciekło ze zbiornika paliwowego. Przybyły na miejsce lekarz z zespołu ratownictwa medycznego przebadał poszkodowanego i podjął decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala w Busku Zdroju w celu przeprowadzenia dalszych badań. W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej był zamknięty w obu kierunkach a Policja wyznaczyła objazdy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję, rozbity pojazd zabrany został przez holownik pomocy drogowej, po czym jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych i przywrócono ruch na drodze.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 13

Odwiedzin od 05.02.2019 32601

Kubik-Rubik Joomla! Extensions