28 marca 2019 roku około godziny16:20 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego w miejscowości Broniszów gmina Kazimierza Wielka. Dyżurny SKKP po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował do zdarzenia zastęp z JRG Kazimierza Wielka oraz zastęp z jednostki OSP Bejsce z KSRG, które prowadziły zabezpieczenie operacyjne rejonu w siedzibie jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym (KDR) w trakcie rozpoznania ustalił, że samochód osobowy Toyota Corolla z nieustalonych przyczyn wypadł z drogi wojewódzkiej W-776 i uderzył w drzewo. Samochód znajdował się w pozycji a kołach całkowicie poza jezdnią na przydrożnym polu ornym. W samochodzie znajdował się uwięziony nieprzytomny kierowca bez zachowanych funkcji życiowych (jedyny uczestnik zdarzenia). Z chwilą przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej obecny na miejscu lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem wahadłowo na drodze wojewódzkiej. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych na miejscu przez Prokuratora oraz Policje dalsze nasze działania polegały na wydobyciu zwłok mężczyzny z wraku pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie rozbity pojazd zabrany został przez holownik pomocy drogowej. Na miejsce zdarzenia przybyli Komendant Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej kpt. Marcin Oziębło oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. Marcin Żarek.

 

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: kpt. Marcin Oziębło – KP PSP Kazimierza Wielka

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 7

Odwiedzin od 05.02.2019 8751

Kubik-Rubik Joomla! Extensions