18 listopada 2018 roku kilka minut przed godziną 15:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu  trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr K-79 w miejscowości Podskale gmina Opatowiec. Dyżurny SKKP na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostkę OSP Opatowiec z KSRG.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym (KDR) w trakcie rozpoznania ustalił, że doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych, Mazdy Premacy, Volkswagena Golfa oraz Forda Kuga. Pojazdami podróżowało łącznie 7 osób (5 osób dorosłych i 2 dzieci). Kierowca samochodu Mazda znajdował się w rozbitym pojeździe natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej (JOP) oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM).

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania we wszystkich pojazdach uczestniczących w zdarzeniu, zakręceniu zaworu instalacji LPG w samochodzie Volkswagen Polo oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie wspólnie z ratownikami medycznymi ułożono poszkodowanego na nosze typu deska i przetransportowano do karetki, która zabrała męższczyznę na dalsze badania do szpitala w Busku Zdroju. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przebadani przez lekarza ZRM, który nie stwierdził u nich żadnych obrażeń, mimo to cztery osoby podróżujące samochodem Ford Kuga na własną prośbę chciały zostać zabrane na dodatkowe badania. W tym celu lekarz ZRM zadysponował dodatkowo na miejsce dwie karetki, które po przyjeździe zabrały wszystkie cztery osoby do szpitalnego oddziału ratunkowego w Busku Zdroju. Ruch na drodze krajowej na czas prowadzonych działań był zablokowany a Policja wyznaczyła objazdy do czasu zakończenia prowadzonych czynności dochodzeniowych.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 45

Odwiedzin od 05.02.2019 10094

Kubik-Rubik Joomla! Extensions