Bieg 7 szczytów (B7S) to absolutne monstrum w polskim kalendarzu biegów ultra. Do przebiegnięcia mamy 240 km, w tym 7670 metrów w pionie, zaliczając wszystkie 7 szczytów w kotlinie kłodzkiej, w tym Śnieżnik (z najwyższym punktem na trasie ok. 1425 m n.p.m.). Limit czasu na ukończenie biegu to 52 godziny. Na starcie w dniu 18 lipca br. o godz. 18.00 stanęło 280 zawodników. Jednym z uczestników zmagań był asp. Robert Doleżek, który na co dzień jest Dyżurnym Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej.  Zawody ukończył na 15 miejscu w  swojej kategorii wiekowej oraz 34 w całej stawce z czasem 42 godziny i 38 minut. W tym roku B7S ukończyło tylko 133 uczestników. Podczas całego biegu Robert nie spał nic mimo, iż bieg zahacza całe dwie noce. Nasz kolega, który trenuje bieganie amatorsko, wcześniej biegał maratony. Na swoim koncie ma również ukończony triatlon IRONMEN, jednak to ten bieg był jego wielkim marzeniem. Podczas rocznych przygotowań do pokonania 7 szczytów przebiegł ponad 6 tys. kilometrów. Na trasie podczas zmagań mógł liczyć na wsparcie najbliższej rodziny: żony Agaty z synem Kacprem oraz brata Mariusza z córką  Oliwią. To oni dbali o całe wyżywienie, suplementację oraz opiekę medyczną na trasie. W zawodach brało udział 4 strażaków, jednak to strażak z woj. świętokrzyskiego reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej był z całej czwórki najszybszy.

Unite Gallery Error: No gallery items found