W dniu 20 lipca miał miejsce rajd rowerowy zorganizowany przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżają przez miasto lub okolicę. Przyjemnie i aktywnie spędzają czas w gronie osób o podobnych pasjach.

II edycja rajdu wystartowała sprzed budynku biblioteki (ul. Kolejowa 17) o godzinie 10:15. Trasa wiodła przez ulicę Kolejową, ulicę 1-go Maja, ulicę Sienkiewicza w Kazimierzy Wielkiej a następnie przez miejscowości: Odonów – Łyczaków – Nagórzanki – Wielgus – Chruszczyna Mała – Paśmiechy – Słonowice. Na pokonanie 15 km zaplanowanej trasy uczestnicy potrzebowali tylko dwóch przerw na odpoczynek. Po dwóch godzinach wszyscy szczęśliwie dotarli do domku myśliwskiego w Słonowicach, należącego do koła łowieckiego "Pionier", gdzie na utrudzonych trasą "kolarzy" czekał posiłek regeneracyjny z grila.

Funkcjonariusze KP PSP w Kazimierzy Wielkiej, również w tym roku, włączyli się w organizację rajdu. Przed jego rozpoczęciem Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej, st. kpt. Marcin Żarek realizując ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” przekazał cenne wskazówki z zakresu bezpieczeństwa w życiu codziennym. Przedstawił informację temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, w tym także podczas aktywnego wypoczynku na rowerach.

W imieniu organizatorów zapraszamy za rok.

Tekst: st. kpt. Marcin Żarek, KP PSP Kazimierza Wielka/archiwum Miejsko – Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w  Kazimierzy Wielkiej.

Zdjęcia: archiwum Miejsko – Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w  Kazimierzy Wielkiej.

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 54

Odwiedzin od 05.02.2019 20543

Kubik-Rubik Joomla! Extensions