W dniu 18.06.2019 r. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Marcin Żarek, uczestniczył w zakończeniu akcji „Cała Polska czyta w bibliotekach”, które odbyło się w Publicznym Samorządowym Przedszkolu „Parkowe Skrzaty” w Kazimierzy Wielkiej. Spotkanie z dziećmi było okazją do promowania kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, jak również „Kręci mnie bezpieczeństwo …w wakacje” oraz do odczytania Apelu na temat bezpiecznych wakacji. Na spotkaniu przekazano dzieciom cenne wskazówki z zakresu bezpieczeństwa w życiu codziennym, odpowiadając przy tym na ich pytania. W związku z sezonem wakacyjnym, poruszono temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, w tym wypoczynku nad wodą. Udzielono także porad związanych z tym, jak przetrwać panujące upały.

Należy wspomnieć, że Kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej, jak co rok, aktywnie włączyło się w akcje czytania dzieciom w bibliotekach w dniach 7 i 17 czerwca br. Dodatkowo podczas każdego spotkania z książką dzieci mogły obejrzeć sprzęt, będący na wyposażeniu strażaków Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Kazimierzy Wielkiej.

Na zakończenie akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zastęp GBA-Rt z JRG zorganizował pokaz sprzętu strażackiego, podczas którego dzieci świetnie się bawiły łącząc przyjemne z pożytecznym. Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom biblioteki za zaproszenie do udziału w tegorocznej akcji.

Opracowanie: mgr Milena Kozanecka – KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum Miejsko-Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej.

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 14

Odwiedzin od 05.02.2019 32602

Kubik-Rubik Joomla! Extensions