W związku z intensywnymi opadami deszczu i burzami, jakie nawiedziły powiat kazimierski w dniach 21 – 28 maja 2019, zaplanowane Powiatowe Obchody Dnia Strażaka na dzień 22 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkie nie odbyły się. W dniu 5 czerwca 2019 roku w KM PSP w Kielcach został przeprowadzony uroczysty apel poświęcony wręczeniu odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe, oraz wyróżnień dla strażaków z terenu województwa świętokrzyskiego-w tym również dla strażaków z Kazimierzy Wielkiej. W uroczystości udział wzięli: Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Robert Sabat, Komendant Miejski PSP w Kielcach bryg. Sławomir Karwat, Komendant  Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej kpt. Marcin Oziębło, oraz strażacy i pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej, Komendy Miejskiej PSP w Kielcach i Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku Pani Wojewodzie, następnie Komendant bryg. Sławomir Karwat przywitał zgromadzonych gości i uczestników. Słowa uznania dla strażaków przekazali: Pani Wojewoda Agata Wojtyszek, oraz Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Robert Sabat.

Następnie minutą ciszy została uczczona pamięć strażaka-ochotnika, który poniósł śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, do jakiego doszło podczas akcji ratowniczo-gaśniczej  w podkieleckim Radlinie.

 Odznaczeni i wyróżnieni zostali:

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”- dh Zbigniew Zdunek (OSP Krzyszkowice).

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie gen. bryg. Leszek Suski wyróżnił dyplomem za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych Pana mł. bryg. Andrzeja Krupę.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

asp. Piotr Boksa na stopień służbowy aspiranta sztabowego

asp. Łukasz Dębek na stopień służbowy aspiranta sztabowego

asp. Olaf Warchoł na stopień służbowy starszego aspiranta

mł. asp. Robert Doleżek na stopień służbowy aspiranta

ogn. Artur Makieła na stopień służbowy starszego ogniomistrza

mł. ogn. Michał Puchała na stopień służbowy ogniomistrza

sekc. Adrian Kułaga na stopień służbowy młodszego ogniomistrz

str. Arkadiusz Sekuła na stopień służbowy sekcyjnego

str. Adrian Dębski na stopień służbowy starszego strażaka

Wszystkim strażakom złożono najlepsze życzenia: dalszych awansów, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz zawodowym i…tylu powrotów co wyjazdów do akcji.

Wyróżnionym i awansowanym serdecznie gratulujemy.

 Opracowanie: mgr Milena Kozanecka-KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: bryg. Jakub Kubicki, Szymon Jagun-KW PSP Kielce

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 32603

Kubik-Rubik Joomla! Extensions