W dniu 17.05.2019 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP Kazimierza Wielka, wzięli udział w turnieju tenisa stołowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kazimierzy Wielkiej z okazji 100-lecia istnienia Polskiej Policji. Impreza miała na celu integrację lokalnego środowiska, jak również popularyzację tenisa stołowego, jako formę czynnego wypoczynku wśród pracowników wielu instytucji i służb z terenu powiatu kazimierskiego i powiatów sąsiednich. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach i wyłonił najlepszych zawodników oraz drużyny.

I miejsce w kategorii kobiet zdobyła Mariola Nocoń z UG Bejsce.

I miejsce w kategorii mężczyzn do lat 40 zdobył Jacek Jajeśniak z ARIMR Kazimierza Wielka.

I miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat zdobył Jacek Oracz z ŚCRMiTS Kazimierza Wielka.

Najlepszą Drużyną Turnieju zostało Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej.

Wygrani otrzymali puchary oraz dyplomy.

KP PSP Kazimierza Wielka reprezentowała drużyna w składzie:

kpt. Marcin Żarek,

ogn. Artur Makieła,

mł. ogn. Jarosław Penkalski,

sekc. Łukasz Parada.

Najlepszym ze strażaków okazał się st. ogn. Artur Makieła uzyskując 5 miejsce w kategorii mężczyzn do lat 40.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez funkcjonariuszy z miejscowej jednostki Policji, natomiast przewodniczący NSZZ Policjantów woj. Świętokrzyskiego objął go honorowym patronatem. Puchary i nagrody wręczał Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej insp. Piotr Wrześniewski.

Tekst: Milena Kozanecka, KP PSP Kazimierza Wielka.

Zdjęcia: archiwum KPP Kazimierza Wielka.