W dniu 18 sierpnia b.r. w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej rozpoczęto kurs sternika motorowodnego dla kilkunastu osób (funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej oraz dla druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kazimierskiego). Do kursu przystąpili również inni druhowie, z innych powiatów województwa świętokrzyskiego.

Oficjalnego otwarcia dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej kpt. Marcin Oziębło przypominając o rozwadze w trosce o bezpieczeństwo zarówno podczas kursu jak i podczas wakacji-ogólnie bezpieczeństwo nad wodą.

Na realizację programu przewidziano 8 godzin teoretycznych oraz 4 godziny praktyczne w ciągu trzech najbliższych dni (sobota, niedziela, poniedziałek) przeprowadzanych przez instruktorów sportów motorowodnych związanych z żeglarstwem, posiadających kilkunasto, a nawet kilkudziesięcio-letnie doświadczenie w ratownictwie wodnym.

Egzamin na patent sternika motorowodnego przeprowadzony będzie również w części praktycznej oraz teoretycznej 26 sierpnia w Kielcach.

Życzono sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz zdania egzaminu końcowego.

Tekst: kpt. Marcin Oziębło - KP PSP Kazimierza Wielka

Foto: asp. Damian Kucybała - KP PSP Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej

ul.Kolejowa 142, 28-500 Kazimierza Wielka

Telefon kontaktowy

fax. 41 350 11 87

Elektroniczna skrzynka podawcza

/KPPSPKazimierzaWielka/skrytka

Odwiedzin dziś 20

Odwiedzin od 05.02.2019 10538

Kubik-Rubik Joomla! Extensions